Také letos jsme připravili pro děti a jejich rodiče a další příbuzné rodinné odpoledne, tentokrát s podtitulem Cesta do středověku, které se uskutečnilo přímo v den svátku Mezinárodního dne dětí 1. června v areálu u hasičárny.

Pro děti, ale i pro dospělé byl připraven opravdu pestrý program. Mohli si vyzkoušet střelbu z luku, potěžkat si nejrůznější středověké zbraně, které s sebou přivezli členové skupiny historického šermu Svobodní sedláci, projet se na koni nebo bryčce. Zájemci si také zkusili podojit krávu (umělou) nebo jen tak obdivovali kozu s roztomilými kůzlátky (živými).

Nechyběly ani nejrůznější nafukovací atrakce, tatér nebo fotokoutek. Děti, které měly zájem, absolvovaly několik soutěžních disciplín inspirovaných samozřejmě historickou tématikou, po jejich splnění je čekala odměna. Každé dítě se mohlo zúčastnit losování tomboly o velmi pěkné ceny. Mnoho dětí také navštívilo výtvarný koutek. Zapojit se měli možnost rovněž odvážní rodiče, třeba do vědomostního kvízu nebo do soutěžení se svými ratolestmi. Samozřejmě došlo i na diskotéku! S úspěchem se setkala také výzva, že odměněn bude každý, kdo dorazí v historickém kostýmu. Ani jsme tolik rytířů nebo urozených dam nečekali…

Zajímavý program probíhal rovněž na pódiu. Střídala se vystoupení nejrůznějších dětských kroužků nejen z Kozlovic (Junior Aerobik, Taneční klub Antonio, Parkour, Sboreček a mažoretky ze ZŠ Tichá), s několika tanečními čísly se opět představily děti z dětského domova Na Hrázi, se kterými nás pojí už několikaletá spolupráce. Do programu se zapojili i Svobodní sedláci, kteří měli připravena tři vtipná vystoupení, do nichž zapojili i některé děti.

Kromě programu bylo pro všechny jako obvykle nachystáno bohaté občerstvení, např. oblíbený gyros, který ochotně připravovali někteří členové rady rodičů už od brzkého rána, nebo sladké dobroty našich maminek.

I když letošní rodinné odpoledne nebylo tak velkolepou akcí jako to loňské, můžeme být s jeho průběhem určitě spokojeni (samozřejmě je nám ale jasné, že vždycky je co zlepšovat…). Opět nám vyšlo počasí, protože po deštivém květnu se první červnový den ukázal v plné parádě. Přišlo také velké množství lidí a vypadalo to, že se všichni, a hlavně děti dobře baví. To bylo především naším cílem.

Celkový výdělek bude jako každý rok patřit dětem ZŠ a MŠ Kozlovice. Díky této úspěšné akci můžeme i příští školní rok přispět dětem na náklady spojené s exkurzemi či výlety nebo na pomůcky, které jim mohou třeba zatraktivnit výuku.

Po celé odpoledne byla pořizována spousta fotografií, které naleznete brzy v našem albu http://rrkozlovice.rajce.idnes.cz.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Obci Kozlovice za poskytnutou finanční dotaci pro pořádání této akce. Sboru dobrovolných hasičů nejenom za zapůjčení areálu, a také všem níže uvedeným sponzorům: Adam Trojáček, Alfa-Tex Martin Šrubař, Autodoprava Jakub Lesňák, Bike Fun International s.r.o., Coop Beskydy, Cukrárna Lucie, CykloMAX – ROCK MACHINE, DB SCHENKER, Drogerie u Švrčka, Geis CZ, s.r.o., Chalupa Pod Hůrkami, Kulturní centrum Frýdlant n. O. příspěvková organizace, Lékárna Kozlovice, Lekos-stavby, spol. s.r.o., Lumpíkov, Max-Ludvík Konečný, Moravskoslezská lesní, s.r.o., MUDr. Adamcová, MUDr. Machalová, Nejlevnější nábytek.cz/SmartShop s.r.o., ORTODONCIE MDDr. Hana Borunská, Pekařství a řeznictví Kohút, Přípravné práce pro stavby – Tomáš Kubečka, Restaurace na Kopečku, Restaurace na Koupališti, Restaurace u Fandy, Restaurace u Váhy, Revírní bratrská pojišťovna, Sámoška Pavel Švrček s.r.o., SIEMENS Ingenuity for life, ŠTÍPANÉ PALIVOVÉ DŘEVO KOZLOVICE, Tereza Samiecová, SUPERIOR – Velsbike s.r.o., Vinný sklep Fojtík, Všehokrámek – Lucie Štefková a mnoho dalších. Díky jejich pomoci jsme mohli pro všechny připravit nejenom zajímavý program, ale taktéž hodnotné odměny.

Poděkování patří také těm, kteří nás podporovali a drželi nám palce, všem, kteří v sobotu do areálu u hasičárny dorazili, žákům, kteří zodpovědně pomáhali s organizací, a samozřejmě všem aktivním členům Rady rodičů, kteří obětovali mnoho hodin ze svého volného času.

Doufáme, že nám svou přízeň zachováte i příští rok.

Těší se na vás Rada rodičů.

Autor: Markéta Velká